Prima / Despre Agenţie / Aparatul central
Aparatul central

 

Agenţia "Apele Moldovei"

str.Gheorghe Tudor, 5, etj. 5, or.Chişinău, MD 2028, Republica Moldova

Tel.: 022-280-700, Fax.: 022-280-822, e-mail: agentia_am@apele.gov.md


Numele, prenumele

Denumirea subdiviziunilor şi funcţiilor

Nr. bir

Telefon de serviciu, e-mail

  Conducerea     


 

Director



503



022-280-700

@apele.gov.md


Radu Stratuța

Director adjunct



502



079299900

022-280-965

radu.stratuța@apele.gov.md

Radu Cazacu

Director adjunct

512A

076077676

022-280-794

radu.cazacu@apele.gov.md

  

 

Cernețcaia Nicoleta

Secretar administrativ



501


022-280-700

fax.: 022-280-822

agentia_am@apele.gov.md

  Direcţia Alimentare cu Apă  şi Canalizare    



Liviu Mancuș 

Şef direcţie



513


022-280-757

liviu.mancus@apele.gov.md


 

 

Şef adjunct de direcţie



514



022-280-757

sandu.coste@apele.gov.md 

 


Vladimir Cărbune

Specialist principal



514



022-280-757

vladimir.carbune@apele.gov.md


 

Cristina Rudi 

Specialist principal



514


022-280-819

cristina.rudi@apele.gov.md



 

 



514



022-280-757

 

  Direcţia Managementul Resurselor de Apă     

Vladimir Țurcanu

Şef direcţie



403



022-280-928

vladimir.turcanu@apele.gov.md

Mariana Codreanu 

Şef adjunct de direcţie

403


022-280-928

mariana.codreanu@apele.gov.md

Dumitru Proca

Specialist principal



403


022-280-928

dima.proca@apele.gov.md

Lidia Marian

Specialist principal

403

022-280-928 

lidia.marian@apele.gov.md


 

 

Specialist superior



403



022-280-928



Șecția Cadastru în Cadrul Direcției Managementul Resurselor de Apă  

LiubaSecareanu 

Şef secție

403

079550090

liuba.secareanu@apele.gov.md

Rodica Martea


Specialist principal

403

079550090

rodica.martea@apele.gov.md

Triboi Alina

Specialist principal

403

079550090

Ursache Cristina 

Specialist 

403

079550090

 

  Direcţia Hidroamelioraţie, Monitorizare și Supraveghere    



Victor Cibotari

Şef direcţie



508



022-280-753

victor.cibotari@apele.gov.md

 

Eugen Belîi

Şef adjunct de direcţie



508



022-280-753

eugen.belii@apele.gov.md

 

Eugeniu Zazuleac

Specialist principal



508



022-280-753

eugen.zazuleac@apele.gov.md


Tatiana Efremova

Specialist principal

508


022-280-753

tatiana.efremova@apele.gov.md

Igor Peșterean 

Specialist superior

508


022-280-753

igor.pesterean@apele.gov.md

  Direcția Economie, Finanțe și Evidență Contabilă     

 

 

 

Șef direcție



511



 

 


Diana Tureac 

Șef adjunct direcție



507



079100520

diana.tureac@apele.gov.md

Diana Cvasniuc 

Specialist principal

507



079100520

 

diana.cvasniuc@apele.gov.md


 

Specialist

507

 

 

  Serviciul Juridic    

 


Sergiu Balaban

Şef serviciu juridic



509



022-280-752

sergiu.balaban@apele.gov.md

 

 

 

Mariana Ciobanu-Lungu

Specialist principal



509



022-280-752

mariana.ciobanu-lungu@apele.gov.md

  Secția Resurse Umane    

Dorina Balan

Șef secție



515



076703620

dorina.balan@apele.gov.md



Specialist principal

510

022-280-819

cristina.rudi@apele.gov.md

Iulian Sorbală 

Specialist superior

515

076703620

iulian.sorbala@apele.gov.md 

 

Specialist

   
  Secția Investiții Capitale și Implementarea Proiectelor    

Șef secție

504

079990040

 

Luca Natalia

Specialist principal

504

079990040

 

Maxim Cumpanici

Specialist superior

504

079990040

maxim.cumpanici@apele.gov.md

Vlad Ceban

Specialist

504

079990040

vlad.ceban@apele.gov.md

  Serviciul Audit Intern    



 

Specialist principal



516



022-280-962

  Serviciul Auxiliar     
 

Recuzitor

515   

adresa web: apelemoldovei.gov.md  /  e-mail: agentia_am@apele.gov.md 

  Mărimea textului în document
Close
Plasează articolul în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 
 
Noutăţi      Legislaţie      Activitate      Hărţi      Informaţii utile      Sistemul Geografic Informațional în domeniul Apelor      Achiziții publice
Tel. (+373) 022- 280-700
(+373) 022-280-965
  Fax. (+ 373) 022-280-822   Adresa: str. Gheorghe Tudor, 5, etj. 5, MD-2028, Chişinău, Republica Moldova
actualizat la: 07.08.2017
Prima Prima      Contact Contact      Harta Harta vizitatori: 557326        Creat de BRAND.MD      sus sus